top of page
KEHA TAASTAV TERAAPIA (KTT)
IMG_20190719_135018.jpg

Keha taastav teraapia mujal

Kohalekutse alusel teen 2- tunniseid teraapiaseansse ka teistes linnades või asulates. Kohalekutse on sobilik, kui Tallinna lähistel on kaks soovijat, kaugemal- kolm soovijat.

ghk.jpg

Keha taastava teraapia pildigalerii

Galeriis on üleval pildinäited teraapia tulemustest.

Vaatamiseks klikkige siia.

,bn.PNG

Video teraapiast

Video keha taastavast teraapiast, kus demonstreerin lihaste lõdvestumise  ja liigese liikuvusulatuse suurenemise efekti. 

Vaatamiseks kliki pildil.

7.jpg

Video teraapiast-"Pehmed õlad".

Selles videos demonstreerin 10- minutilist seanssi õlavöötmele. Õlavööde saleneb ja kaela liikuvusulatus suureneb.

Vaatamiseks kliki pildil.

IMG_20181118_105112.jpg

Teraapia sobib kõikidele vanuserühmadele

k.a. lapsed ning vanurid. 

 

Seansi pikkuseks

võib olla 1h, 2h ja isegi kuni 5-6 h väikeste vaheaegadega.

 

Tervenemiste kulg.

Teraapia paistab silma sellega, et tervenemised toimuvad juba seansi käigus. 

Kui aga tegemist on aktiivse põletikukoldega, siis varuge kannatlikkust 1-3 päeva. Selle aja jooksul peaks põletik näitama vähenemismärki.

Kui keha on väga valulik...,

siis sobivad teile  esialgu massaaži leebemad variandid- helimassaaž ja tsoonimassaaž keha valutundlikkuse leevendamiseks (vt. lingi "MASSAAŽ" alt). Ka süvatervendus võib teile sobida energeetika tervendamiseks. 

Teraapia kestvusest

Keha taastava teraapia seanss kestab 1-2 h. Antud teraapia puhul  (kui teil on mitu probleemset piirkonda ja teil on kavas veel tulla) ei ole oluline jaotada keha taastumist mitmetele 1 tunnistele seanssidele, nagu see on tavaks massaažis. Teie keha vabaneb/taastub ühtlaselt olenemata ajaühikust, mida otsustate endale lubada. Mõneti on 2 tunnine seanss isegi parem, sest keha lõdvestub täielikumalt ning antud seisundit on hea ära kasutada keha vabanemiseks, taastamiseks. Seega- üks 2 tunnine seanss on isegi efektiivsem kui kaks ühetunnist seanssi. Kusjuures- teraapia on kehale sedavõrd sobilik, et on inimesi, kellega olen töötanud isegi 4-5 tundi järjest.

Keha taastava teraapia märksõnad (ja kõik toimivad! ) –

keha vabanemine vaevast,

keha noorenemine toimimiseks ja liikumiseks,

keha salenemine,

tunduvalt kiirem efekt võrreldes massaažiga.

Teraapia on töös maikuust 2013.

Need, kes on kogenud keha taastavat teraapiat ning selle tulemusi, küsivad sageli: “Kuidas sa seda teed?”,”Kuidas see on võimalik?”, “Miks teised sedasi ei tee?”

Vastan lihtsalt, et keha taastav teraapia on minu looming ning et kasutan selles neid teadmisi ja võimalusi, mis mul on ning mille olen ise avastanud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraapia sisaldab massaaživõtteid, kuid teen neid teistsuguse keskendumisega ning seetõttu tekib efekt, kus minu käed nagu “sulataksid” lihas- ja kõõlusjäikusi.

Minust sai massöör 2001-sel aastal.

Olen omajagu praktiseerinud vaimseid tehnikaid ning mõned nendest on olnud väga tugevad- Maharishi Mahesh Yogi sidhhi meditatsioon, 7 aastane vaimne jooga. Lisaks tunnen põhjalikult nelja loomis– ehk keskendustehnikat.  Praegu aga praktiseerin positiivset ning loovat elufilosoofiat ning ellusuhtumist üldse.

Oskus kontsentreeruda kehale ning ka keha võimaluste tundmine võimaldab mul saavutada tulemusi, mis on tunduvalt kiiremad ja edukamad kui keha aitamine laialdaselt levinud massaaži ning teiste traditsiooniliste meetoditega.

Teraapias palun inimestel end tihti  liigutada, alati korrigeerin rühti ja kehahoiakut, näitan liigutusi, mis on kehale soodsamad  ning sageli õpetan paremat kõndimis- või liikumisviisi.

Teraapia võimaldab

vabastada keha jäikusest, mis kaasneb eaga. Keha on võimalik muuta uuesti nooremaks liikumise ning toimimise jaoks!

Seletan inimestele, et selline jäikus on loomulik tulemus sellele, et keha (loe: lihaseid) kasutatakse iga päev. Lihaseid treenitakse kogu aeg. Lihas muutub järjest tugevamaks ning sitkemaks ning aja jooksul ka jäigemaks. Selline olukord ei ole minu arvates  nn vananemine või ealine muutus, mille puhul ei ole võimalik enam midagi teha. See on lihaste pideva kasutamise loomulik tulemus.Et keha jälle elastsemaks ning vabamaks muuta, on vaja need lihas- ning liigesjäikused lihtsalt uuesti pehmendada ning vabastada. Ja siin on võimalik väga palju ära teha! .

Elus (ehk looduses, milles eksisteerime) ei ole ühtegi nähtust, mis püsiks muutumatuna või mis kestaks hoolitsuseta kaua ning hästi. Iga hea meister hoolitseb oma tööriistade eest, sest ta teab, et vahendid teenivad teda sellisel juhul hästi. Samasugune filosoofia kehtib ka keha puhul.

Keha on võimalik vabastada valudest, mis on tingitud lihaspingest.

Jäik lihas surub lihasevahelisele närvile (närvidele) ning see tekitabki valu. Tihti inimesed ei pane seda tähelegi, et nad on valu tõttu loobunud mõne lihase aktiivsest kasutamisest trauma piirkonna läheduses. Järk-järgult on töökoormuse üle võtnud teine valuta toimiv lihas. Aja jooksul kujuneb välja nn mitteharmooniline lihastöö antud piirkonnas ning probleem paranemise asemel hoopis põlistub.

Jäiku liigeseid on võimalik lahti „sulatada“.   

 

 

 

 

 

 

Jäigad kõõlused ning lihased ümber liigese ei luba liigesel liikuda. Nt. – põlv on kange, käe liikuvusulatus on väike jne. Selline olukord tekib aja jooksul tihti pärast traumasid ning  üldjuhul ea kasvades. Lausa reeglipärane nähtus on see tugevat füüsilist tööd tegevatel ning intensiivselt sporti (ka harrastusporti) tegevatel inimestel.

On võimalik sirgestada rühti ning selgroogu.

Selleks ealisi piiranguid ei ole. Enne, kui korrigeerin rühti ja selgroogu, lõdvestan kõiki lihaseid rindkere ning turja piirkonnas. Olen seda edukalt teinud ka 75- ja 80-aastase puhul ning paljudel 60-70-aastastel inimestel.

Olen parandanud ning tervendanud ka siseorganite tööd

ning seda samuti lihaspingete vabastamise teel. Pingestunud keha ei luba organitel korralikult töötada. Mul on õnnestunud lõdvestumise läbi reguleerinud kopsude, mao, pankrease, soolte ning põie tööd. Põit või soolt, mis korralikult ei pea, on  võimalik uuesti toimima saada osalt lihaspingete vabastamise teel antud piirkonnas ning teisalt teatud lihaste uuesti aktiviseerimise läbi.

NB! Lihas- või liigesepinge, mis sai vabastatud, ei tule enam tagasi! (Siin räägin sellisest lihasjäikusest, mis on kogunenud aastatega. mõnepäevane raske töö võib lihased pingestada uuesti, kuid taoline valu on kergelt mööduv).

Need pinged või jäikused, mis jäid  vabastamata, võivad endast veel märku anda, kuid pehmendatud lihas või kõõlus jääbki vabamaks. Vaevus ise aga on sellisel juhul juba väiksem.

NB! Seansid on üldjuhul inimesele meeldivad.

On olukordi, kus palun inimesel natuke aega pinget taluda, kuid selliseid olukordi on vähe.

NB! On olukordi, kus positiivsed efektid kehal on väiksemad.

See juhtub siis, kui on tegemist aktiivse või ägeda põletikuga. Antud juhul on võimalik aidata tervenemisele kaasa sellega, et lõdvestatakse problemaatilist piirkonda ümbritsevaid lihaseid. Vabam olukord valukollet ümbritsevates lihastes lubab põletikul kiiremini vaibuda ning edasi võib kehaga tegeleda juba tavapärasel moel.

Väga harva tuleb ette inimesi, keda aidata ei saa. Ühel juhul on tegemist inimestega, kes on

umbusklikud ning kaitses.

Teisel juhul mängib olulist rolli

tugev stress (sisemised probleemid).

Sellisel puhul ei pruugi inimese kehal olla jõudu selleks, et terveneda.

Hüppeliigese ja jalalaba
muutus pärast teraapiat-
jalg on saledam ja sirutub

enam

bottom of page